Gyakran ismételt kérdések

 

Ebben a menüpontban az eddigiek során a jogosítvány megszerzésével kapcsolatban felmerült kérdéseket gyűjtöttük össze.

Amennyiben kérdésedre nem kaptál választ, hívj minket telefonon vagy tedd fel írásban:  molnarlajosautosiskola@gmail.com

 

JELENTKEZÉSI FOLYAMAT, KRESZ E-LEARNING TANFOLYAM

 

Mikor érdemes jelentkeznem a B kategóriás jogosítvány képzésre?

A B kategóriás jogosítványt betöltött 17. életév után lehet szerezni. A tanfolyamot – tehát az e-learning képzést meg lehet kezdeni már 16 év 6 hónapos korban. A jogosítványt konkrétan átvenni csak betöltött 17. életévvel lehetséges. A képzésre akkor érdemes jelentkezni, ha várhatóan a közeljövőben be is tudod fejezni, tudsz rá megfelelő időt szánni.

 

Hogyan tudok jelentkezni a képzésre?

A B kategóriás e-learning képzésre a honlapunkon keresztül, az ott elhelyezett, fekete-sárga színű, B. kat. e-learning jelentkezés gombra kattintva tudsz jelentkezni, ezen keresztül közvetlenül hozzáférést kapsz az e-learning rendszerhez, ahol saját magad el tudod végezni a beiratkozást.

 

Mire figyeljek a tanfolyamra történő beiratkozásnál?

A személyes adatok megadásának helyessége nagyon fontos, hiszen ezek az adatok kerülnek be a későbbiek folyamán a jogosítványba. Mit jelent ez? pl.: első és második keresztnév megadása is kötelező. Továbbá: édesanya nevének a születési lánykori nevet írjuk be……tehát….nem Kovács Lászlóné, hanem a születési családi neve.  

 

Mi az az egészségügyi csoportkód?

B kategóriás jelentkezés esetén az beiratkozási felületen lesz egy ilyen kérdés, az I. csoportot kell választani.

 

Elindítottam a beiratkozást, de nem fizettem?

A rendszer 30 napon belül automatikusan törli a jelentkezésedet.

 

Milyen fontos határidők vannak a jelentkezést követően?

 

A tandíj befizetését követő 3 hónap áll rendelkezésre a tanulás megkezdésére. Kiemelten fontos, hogy a rendszerben történt regisztrációt követően (fizetés után) 9 hónap áll arra rendelkezésre, hogy egy első KRESZ vizsgakísérletet tegyünk. Ez azt jelenti, hogy 9 hónap alatt el kell jutni egy vizsgakísérletig. Nem szükséges, hogy ez sikeres legyen, de meg kell próbálni. Ha erre nem kerül sor, már csak teljesen új hozzáférés vásárlása esetén tudsz majd KRESZ vizsgára jelentkezni, mert ebben az esetben a 9 hónapos határidő újraindul.

24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet, 10.§ a) pontja szerint: a tanfolyam elméleti részét az 5. § (3) bekezdésében foglaltak szerint elvégezte - vagy annak elvégzése alól részben vagy egészében a 4. § (6) bekezdésében foglaltak alapján mentesült - és az első vizsgaeseményig az adott tanfolyam megkezdésétől számított kevesebb, mint kilenc hónap telt el, továbbá aki a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló rendelet alapján tanfolyammentes vizsgát tehet……

A KRESZ e-learning tanfolyam megkezdésétől számított 1 éven belül sikeres KRESZ vizsgát kell tenni, különben új hozzáférést szükséges vásárol.

A sikeres KRESZ vizsga 2 évig érvényes. Ha 2 év alatt nem sikerül befejezni a teljes képzést – a gyakorlattal együtt, minden vizsga érvényét veszti.

 

Lejárt az e-learning hozzáférésem? Mit tegyek?

Az e-learning felületen tudsz póthozzáférést vásárolni, melynek időtartama 30 nap / 10 óra. Kérlek itt kiemelten figyelj a határidőre, mert ha lejárt a 9 hónap, akkor nem póthozzáférést, hanem teljes tananyagot kell vásárolnod.

 

Mi történik, ha elvégeztem az e-learning tanfolyamot?

Vélhetően ebben az esetben szeretnél a KRESZ vizsgára jelentkezni, így az ehhez szükséges dokumentumok összegyűjtése a feladat. Lásd KRESZ vizsgára jelentkezés kérdésköre.

 

Elakadtam az e-learningben, kérdésem van, mit tegyek?

Kérlek bátran hívj minket a 06 20 388 1663-as telefonszámon.

 

Mikor telefonálhatok az Autósiskolába?

Alapvetően bármikor, az este 22:00-tól reggel 07:00-ig terjedő időszakot kivéve, amit megköszönünk.

 

Hétvégén is telefonálhatok?

Amennyiben megoldatlan probléma előtt állsz, nyugodtan telefonálj hétvégén is.

 

FIZETÉSSEL KAPCSOLATOS KÉRDÉSEK

 

Hogyan tudom kifizetni a tanfolyam díját, mikor kapom meg a hozzáférést?

A tanfolyam díját kétféleképpen tudod rendezni felénk. Első, leggyorsabb és legkényelmesebb mód, hogy az online felületen keresztül, használva a SimplePay rendszert, bankkártyás fizetéssel. Ha nincs bankkártya, vagy valamilyen okból ez a módszer nem működik, átutalással is tudsz fizetni. Ebben az esetben a ,,Jelentkezési kisokos” menüpont alján található űrlap kitöltésével tudod elküldeni az adataidat, ebben az esetben a beíratást iskolánk végzi. Az átutalás átfutása miatt 1-2 nap elteltével küldjük neked a hozzáférést emailben.

 

Számlát kapok-e?

Természetesen, rendszerünk bankkártyás fizetés során azonnal kiállítja a számlát. Átutalással történő fizetés esetében emailben küldjük el Neked.

 

Hogyan történik a gyakorlati oktatás kifizetése ?

A gyakorlati vezetéssorán általában 10 óránkénti részletekben fizetnek a tanulók, minden esetben a Molnár Autósiskola bankszámlaszámára átutalással, melyről az autósiskola számlát állít ki. Közlemény rovatban kérjük szépen feltűntetni a tanuló nevét és hogy hány órát utal.

 

ELSŐSEGÉLY TANFOLYAM

 

Mi ez egyáltalán?

A jogosítvány megszerzéséhez rendelkezned kell közúti elsősegély-nyújtás ismeretekkel. Ennek érdekében el kell végezni egy tanfolyamot, majd vizsgát kell belőle tenni.

 

Hogyan tudok hozzájutni az elsősegély tananyaghoz?

Legegyszerűbben e-learning tananyag formájában tudsz hozzájutni, iskolánkban ennek költségét a KRESZ e-learning Prémium hozzáférés tartalmazza, tehát a KRESZ tananyaggal együtt megkapod az elsősegély tananyagot is. Utólag is megvásárolhatod.

 

Külön tudok-e elsősegély tananyagot vásárolni?

Igen, természetesen van rá lehetőség. Ebben az esetben a honlapunkon a ,,Jelentkezés kiegészítő képzésre” gombon keresztül, szintén önálló beiratkozással tudod megvásárolni. Amennyiben utalással fizetnél, a Jelentkezési kisokos végén találhat űrlap kitöltésével tudsz jelentkezni.

 

Hogyan tudok elsősegélyből vizsgát tenni?

Az elsősegély vizsga a tanuló önálló szervezésében bonyolódik. Ehhez fel kell keresned a Vöröskereszt honlapját és ott informálódni az aktuális vizsgaidőpontokról. Két budapesti helyszín közül lehet választani. Az alábbi linken tudsz több információt szerezni:

https://voroskereszt.hu/elsosegely/vizsgak/

 

Mikorra van szükségem az elsősegély vizsgára, mikor menjek vizsgázni?

Az elsősegély vizsgát a jogosítvány átvételéig kell megszerezni, tehát az átvételnél, az okmányirodában kell az erről tanúskodó iratot bemutatni. Mivel az e-learning tananyaghoz történő hozzáférés 180 nap/ 75 óra, így javasoljuk, hogy ebben az intervallumban valamikor kerüljön sor az elsősegély vizsgára.

 

Milyen tananyagot fogok kapni?

Az E-Educatio Zrt. által fejlesztett, kiváló minőségű tananyagot, mely a könyv anyagát teljes mértékben tükrözi, a felkészülésre teljes mértékben alkalmas.

 

JELENTKEZÉS A KRESZ VIZSGÁRA

 

Hogyan tudok jelentkezni?

Az első elméleti vizsga bejelentést jogszabályi rendelkezés alapján autósiskolánk végzi. Ehhez szükség van az e-learning rendszer által adott tanfolyamigazolásra, a háziorvos által adott egészségügyi alkalmassági igazolásra és 5000 Ft KRESZ vizsgadíjra. Ezeket érdemes egy műanyag bugyiban vagy borítékban összekészíteni és hozzánk a postaládába eljuttatni (1165 Bp., Koronafürt u.30.), vagy személyesen átadni, vagy postázni. Iskolánk elvégzi a bejelentést és utána emailben vagy telefonon értesít Téged az időpontról.

 

Orvosi igazolás?

Az orvosi alkalmassági igazolást a háziorvosnál szerezheted be. Érdemes több példányt kérni belőle, mert 1 példányt le kell adni a Vizsgaközpont részére az elméleti vizsgára történő jelentkezéskor, 1 példányt pedig az okmányirodában is kérnek Tőletek a jogosítvány átvételekor.

 

Hogyan fizethetem be a KRESZ vizsga díját?

Készpénzben a dokumentáció leadásakor, vagy utalással iskolánk bankszámlájára. A vizsgadíjról a számlát a Vizsgaközpont állítja ki a tanuló nevére.

 

Mikorra kapok KRESZ vizsgaidőpontot?

A vizsgaidőpontokat a vizsgaközpont osztja ki, erre alapvetően nincs ráhatása az iskoláknak. Különleges kéréseket megpróbálunk figyelembe venni. Pl. nyaralás, vagy egyéb program esetén kéretik részünkre előre jelezni, hogy melyik nap biztosan nem jó. Ez mindenképpen a jelentkezési ,,csomagban” kerüljön elhelyezésre vagy jelezzétek telefonon. Átlagos várakozási idő kb. 2 hét. Tehát érdemes úgy jelentkezni, hogy ebben a 2 hétben még tudd használni a rendszert, legyen még hozzáférés, hogy tudj előtte gyakorolni.

 

Mi történik, ha nem sikerül a vizsga?

Új vizsgaidőpontot kell kérni, melyet Te is megtehetsz személyesen, de iskolánk is intéz Neked szívesen. Ebben az esetben vedd fel velünk a kapcsolatot.

 

Hányszor mehetek KRESZ vizsgára? Hányszor bukhatok meg?

Erről nincs rendelkezés, a tanfolyam megkezdésétől számított 1 éven belül, a befejezést követően tetszőleges alkalommal.

 

Milyen típusú vizsga a KRESZ vizsga?

Számítógépes elméleti vizsga, az e-learning rendszerben elsajátított tananyag alapján, az ott szereplő kérdésbankból összeállított kérdéssor. 55 darab kérdést tartalmaz, a kérdésekre 55 perc alatt kell válaszolni, 75 pontból 65 pont elérése szükséges a sikeres teljesítéshez.

 

Ha sikeresen túl vagyok a KRESZ vizsgán, mi a teendő?

Jelentkezz nálunk telefonon a 06 20 9 213 690-es vagy a 06 20 388 1663-as telefonszámon, hogy egyeztetni tudjunk a gyakorlati oktatás részleteiről.

 

Mi történik, ha kések a vizsgáról?

Ne késs, mert nem fognak beengedni!

 

Mi történik, ha beteg lettem a vizsga időpontjában?

Orvosi igazolás bemutatásával a vizsga ismételhető, vagy előzetesen lemondható.

 

GYAKORLATI OKTATÁS

 

Hogyan lesz oktatóm, milyen kocsin fogok tanulni?

Iskolánkban dolgozó oktatóink közül tudsz majd választani, erről részletesen tudunk beszélni telefonon. Tudjuk az egyéni igényeket is egyeztetni, kis kocsi, nagyobb….stb.

 

Mikor kezdhetem meg a gyakorlati vezetést, mennyit kell várnom?

Ez nagyban függ a választott oktató időbeosztásától és a szabad helyektől. Általánosságban elmondható, hogy a kevésbé preferált időszakokban – pl.: délelőtt – gyorsabban lehet sorra kerülni. Az eddigi tapasztalat alapján elmondható, hogy iskolánban mindig sok a tanuló, de átlagosan 1 hónap alatt mindekit sikerül oktatónál elhelyeznünk.

 

Járhatok-e hétvégén vezetni?

Oktatóval történő egyeztetésnek megfelelően.

 

Hány tanórát kell vezetnem?

A törvényi szabályozás szerint jelenleg 29+1 óra az előírás, tehát 29 óra vezetés és 1 óra vizsga. 580 km-t kell megtenned ahhoz, hogy vizsgázni tudj. A tapasztalatok szerint ez szinte soha nem elég a szükséges tudás megszerzéséhez, tehát érdemes egy lehetséges 5-10 további órával számolni.

 

Kell-e a pénzt adnom a gyakorlati vizsga során a sikeresség előmozdítására?

Sajnos manapság erősen tartja magát ez a tévhit, hogy csak anyagi hozzájárulással lehet sikeres gyakorlati vizsgát tenni. Iskolánk ez elől mereven elzárkózik, semmiféle törvénytelen cselekményben nem vesz részt. Erre vonatkozó bármilyen felhívást kérlek azonnal jelents Molnár Lajos iskolavezető részére a 06 20 9 213 690-es telefonszámon annak érdekében, hogy a megfelelő lépéseket megtehessük. Hidd el, hogy lehet sikeres gyakorlati vizsgát tenni pénz nélkül is. Mi így csináljuk !

 

Indulhatunk-e otthonról?

A megfelelő gyakorlottsági szint és az oktatóval való egyeztetés alapján igen. Sőt más kiindulási hely is megbeszélhető.

 

Gyakorlati tandíjat hogyan fizethetem be?

A gyakorlati tandíjat minden esetben az iskola bankszámlájára átutalással, a vásárolt óraszám megjelölésével – pl.: Kovács István 10 óra – szükséges megfizetni.

 

Lehetséges-e részletfizetés?

10 óránként szoktak a tanulók fizetni, ennél kisebb részletek is megbeszélhetőek.

 

A GYAKORLATI (FORGALMI) VIZSGA

 

Hogyan zajlik a gyakorlati vizsga?

A vizsga a jármű műszaki ellenőrzésével kezdődik, melyre oktatód részletesen felkészít. Ezt követően húzással dől el a vizsga útvonala, melynek kiindulási helye mindig a tanpálya. A vizsga időtartama 50 perc.

 

Milyen útvonalon zajlik a gyakorlati vizsga?

A gyakorlati vizsga az oktatás során begyakorolt egyik útvonalon fog zajlani, de erre oktatód részletesen felkészít majd.

 

Mit viseljek a gyakorlati vizsgán?

Először is kényelmes, lapos talpú, vezetéshez használt lábbelit, amit eddig is használtál. Ha szemüveges vagy, vagy egyéb korlátozásod van, ezeknek megfelelően kell megjelenni. A ruházat tekintetében javasoljuk, hogy tiszteld meg a vizsgabiztost egy konszolidált ruházattal, tehát ne rövid nadrágban, szakad farmerben totál szétesve érkezzünk meg. Nem javasolt.

 

Mi történik, ha megbuktam a gyakorlati vizsgán?

Az oktatóval történik a pótvizsga egyeztetése.

 

Hányszor bukhatok meg a gyakorlati vizsgán?

5 sikertelen próbálkozást követően PÁV vizsgálaton kell részt venni.

 

ÁTJELENTKEZÉS, OKTATÓVÁLTÁS, MÁS ISKOLÁBÓL ÁTIRATKOZÁS

 

Át szeretnék jelentkezni egy másik autósiskolába, mit kell tennem? Lehetséges-e?

Természetesen bármikor át tudsz iratkozni egy másik autósiskolába. Először is jelezd kérlek felént ezt a szándékot, mert ki kell állítanunk egy képzési igazolást 3 példányban, melyből 2 példányt kell majd eljuttatnod az új iskolába.

 

Oktatót szeretnék váltani, lehetséges-e?

Ez is lehetséges, kérlek szándékodat jelezd Molnár Lajos iskolavezetőnél a 06 20 9 213 690-es telefonszámon.

 

Másik iskolából szeretnék a Molnár Autósiskolába beiratkozni? Hogyan intézzem?

Szükségünk van az eredeti autóiskola által kiállított képzési igazolásra két példányban. Ennek beszerzését követően kérlek vedd fel velünk a kapcsolatot, hogy a részleteket meg tudjuk beszélni.

 

 

 

Ez a weboldal cookie-kat használ annak érdekében hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. További információk